Repræsentantskabet i Skjern Bank

Repræsentantskabsmedlemmer  

Entreprenør Karsten Skovbjerg Larsen, Dejbjerg
Fødselsår: 1979
Indvalgt i repræsentantskabet i 2017
På valg i 2019

Direktør Michael Albrechtslund, Rungsted
Fødselsår: 1964
Indvalgt i repræsentantskabet i 2016
På valg i 2020

Direktør Birte Bruun Thomsen, Esbjerg

Fødselsår: 1966
Indvalgt i repræsentantskabet i 2014
På valg i 2018

Kommunaldirektør Ole Bladt-Hansen, Ribe

Fødselsår: 1962
Indvalgt i repræsentantskabet i 2014
På valg i 2018

Direktør Jens K. Pedersen, Hemmet

Fødselsår: 1971
Indvalgt i repræsentantskabet i 2013
Genvalgt i 2016
På valg i 2020

Underdirektør Søren Dalum Tinggaard, Randers

Fødselsår: 1969
Indvalgt i repræsentantskabet i 2013
Genvalgt i 2016
På valg i 2020

Bestyrelsesmedlem i Skjern Bank

Direktør Poul Frandsen, Herning

Fødselsår: 1967
Indvalgt i repræsentantskabet i 2012
Genvalgt i 2016
På valg i 2020

 

Advokat Hans Ladekjær Jeppesen, Skjern

Fødselsår: 1964
Indvalgt i repræsentantskabet i 2011
Genvalgt i 2015
På valg i 2019

Gårdejer Bjørn Jepsen, Borris, Skjern

Fødselsår: 1964
Indvalgt i repræsentantskabet i 2011
Genvalgt i 2017
På valg i 2021

Virksomhedsejer Jesper Ørnskov, Skanderborg

Fødselsår: 1972
Indvalgt i repræsentantskabet i 2010
Genvalgt i 2015
På valg i 2019

Direktør Tom Jacobsen, Tarm

Fødselsår: 1970
Indvalgt i repræsentantskabet i 2010
Genvalgt i 2014
På valg i 2018

Bogtrykker Ole Strandbygaard, Ringkøbing

Fødselsår: 1972
Indvalgt i repræsentantskabet i 2008
Genvalgt i 2016
På valg i 2020

Næstformand for repræsentantskabet i Skjern Bank

Direktør Jens Bruun, Aarhus

Fødselsår: 1952
Indvalgt i repræsentantskabet i 2007
Genvalgt i 2017
På valg i 2021

Gårdejer Bente Tang, Hanning, Skjern

Fødselsår: 1969
Indvalgt i repræsentantskabet i 2006
Genvalgt i 2014
På valg i 2018

Minkavler Niels Chr. Poulsen, No, Ringkøbing

Fødselsår: 1963
Indvalgt i repræsentantskabet i 2006
Genvalgt i 2014
På valg i 2018

   

Sygeplejerske Dorte H. Knudsen, Hviding, Ribe

Fødselsår: 1956
Indvalgt i repræsentantskabet i 2006
Genvalgt i 2016
På valg i 2020

Direktør Torben Ohlsen, Tjæreborg

Fødselsår: 1965
Indvalgt i repræsentantskabet i 2005
Genvalgt i 2015
På valg i 2019

Faglærer Tommy Noer, Esbjerg

Fødselsår: 1954
Indvalgt i repræsentantskabet i 2005
Genvalgt i 2016
På valg i 2020

Direktør Jesper Ramskov, Esbjerg

Fødselsår: 1964
Indvalgt i repræsentantskabet i 2005
Genvalgt i 2017
På valg i 2021

Boghandler Mike Jensen, Skjern

Fødselsår: 1966
Indvalgt i repræsentantskabet i 2005
Genvalgt i 2016
På valg i 2020

Boghandler Finn Erik Kristiansen, Varde

Fødselsår: 1969
Indvalgt i repræsentantskabet i 2005
Genvalgt i 2015
På valg i 2019

Direktør Carsten Thygesen, Skjern

Fødselsår: 1962
Indvalgt i repræsentantskabet i 2003
Genvalgt i 2015
På valg i 2019

Ejendomsmægler Jørgen Søndergaard Axelsen, Skjern

Fødselsår: 1960
Indvalgt i repræsentantskabet i 2002
Genvalgt i 2014
På valg i 2018

Fabrikant Orla Varridsbøl Hansen, Tarm

Fødselsår: 1949
Indvalgt i repræsentantskabet i 2002
Genvalgt i 2014
På valg i 2018

Forhenværende kommunaldirektør Niels Erik Kjærgaard, Skjern

Fødselsår: 1954
Indvalgt i repræsentantskabet i 2002
Genvalgt i 2014
På valg i 2018

Konsulent Jens Okholm, Ribe

Fødselsår: 1948
Indvalgt i repræsentantskabet i 2001
Genvalgt i 2017
På valg i 2021

Bestyrelsesmedlem i Skjern Bank

Fabrikant Børge Lund Hansen, Skjern

Fødselsår: 1948
Indvalgt i repræsentantskabet i 1998
Genvalgt i 2014
På valg i 2018

Herreekviperingshandler Poul Thomsen, Skjern

Fødselsår: 1952
Indvalgt i repræsentantskabet i 1993
Genvalgt i 2017
På valg i 2021

Gårdejer Jens Chr. Ostersen, Stauning, Skjern

Fødselsår: 1954
Indvalgt i repræsentantskabet i 1992
Genvalgt i 2017
På valg i 2021

Fhv. cykelhandler Jens Chr. Fjord, Skjern

Fødselsår: 1947
Indvalgt i repræsentantskabet i 1983
Genvalgt i 2014
På valg i 2018