Valutakurser på kontant valuta

Kursen er Skjern Banks referencekurs hentet 18. august 2017.
ValutaerDit salgDit køb
Australien, Australske dollar, AUD481,40526,40
Brasilien, Brasilianske real, BRL176,81227,81
Bulgarien, Bulgarske lev, BGN368,06392,06
Canada, Canadiske dollar, CAD485,38525,38
EU, Euro, EUR733,64757,14
Filippinerne, Filippinske peso, PHP11,2913,79
Forenede Emirater, Forenede emirater dirham, AED165,45182,45
Hong Kong, Hongkong dollar, HKD75,9886,98
Indonesien, Indonesiske rupiah, IDR0,040,05
Israel, Israelske shekel, ILS165,84186,84
Japan, Japanske yen, JPY5,615,93
Kenya, Kenyanske shilling, KES5,436,93
Kina, Kinesiske yuan renminbi onshor, CNY87,88101,88
Kroatien, Kroatiske kuna, HRK94,41105,41
Kuwait, Kuwait dinarer, KWD1918,222278,22
Malaysia, Malaysiske ringgit, MYR135,67160,67
Mexico, Mexikanske peso, MXN31,4240,42
New Zealand, New zealandske dollar, NZD443,90489,90
Norge, Norske kroner, NOK76,8081,06
Polen, Polske zloty, PLN167,70182,20
Rumænien, Rumænske lei, RON137,99170,99
Rusland, Russiske rubel, RUB9,6611,96
Saudi-Arabien, Saudi arabisk riyal, SAR158,89178,89
Schweiz, Schweiziske franc, CHF649,05669,05
Singapore, Singapore dollar, SGD444,38480,38
Sri Lanka, Sri lanka rupee, LKR3,434,83
Storbritannien, Britiske pund, GBP800,55838,55
Sverige, Svenske kroner, SEK75,4779,22
Sydafrika, Sydafrikanske rand, ZAR42,9152,91
Sydkorea, Sydkoreanske won, KRW0,500,60
Taiwan, Taiwan dollar, TWD19,5722,87
Thailand, Thailandske baht, THB17,8719,57
Tjekkiet, Tjekkiske koruna, CZK27,9929,29
Tyrkiet, Tyrkiske lira, TRY165,74193,74
USA, Us dollar, USD620,91648,41
Ungarn, Ungarske forint, HUF2,352,60